Najpopularniejsze wycieczki w Krakowie

apartament.dluga27@gmail.com Blog

Będąc w wyjątkowym miejscu, jakim jest Kraków, dawna stolica Polski, można odwiedzić kilka niezwykłych miejsc. Oto ciekawe propozycje na wycieczki zarówno w samym Krakowie, jak i jego okolicach, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Chwile spędzone na poznawaniu historii Polski, jak również niezwykłych na skalę światową zabytków czy pomników przyrody z pewnością pozostaną na zawsze w pamięci.

Uroki Krakowa

Stolica Małopolski posiada mnóstwo zakątków, które warto odwiedzić. Wycieczka po centrum miasta połączona ze zwiedzaniem jego historycznych punktów jest wyjątkowym przeżyciem zwłaszcza dla osób, które nigdy w mieście nie były. Rynek Główny, Mały Rynek, Kościół Mariacki czy Sukiennice zaciekawią i zauroczą każdego. Warto również odkryć tajemnice Wawelu, siedziby królów Polski, a potem zejść do legendarnej groty smoka wawelskiego i pospacerować nadwiślańskimi bulwarami.

Poniżej poziomu gruntu?

W niewielkiej odległości od Krakowa istnieją dwie wyjątkowe miejscowości. W Bochni oraz Wieliczce znajdują się kopalnie soli, które z całą pewnością należy odwiedzić. Wieliczka wraz z całym kompleksem kopalni, jako obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, stanowi niezwykłe miejsce oferujące wycieczki na trasach turystycznych, pełnych przygód trasach górniczych, a także noclegi czy posiłki pod ziemią. Równie ciekawą ofertę znaleźć można w Bochni – zapoznanie z pięknymi legendami oraz historią górnictwa to wspaniałe przeżycie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Śladami obozów koncentracyjnych

Wartym uwagi miejscem, które każdy choć raz w życiu powinien odwiedzić, jest niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, znajdujący się w Oświęcimiu, na południowy zachód od Krakowa. Zachowane tam pamiątki, miejsca, w których cierpieli i umierali ludzie, czy spacer śladami historii po ogromnej przestrzeni obozu pozwala zastanowić się nad ludzką naturą oraz okrucieństwem wojny.

Odkrywanie krakowskiego Kazimierza

Niegdyś osobne miasto wybudowane na zlecenie Kazimierza Wielkiego i oddzielone od Krakowa Wisłą, dziś dzielnica Miasta Królów – krakowski Kazimierz potrafi oczarować. Piękne kamienice, uliczki, klimatyczne restauracje lub kawiarnie oraz liczne świadectwa historii i kultury żydowskiej w postaci synagog, cmentarzy – każdy znajdzie tu miejsca warte zobaczenia. Pobyt w dawnej stolicy Polski może być niezapomnianym przeżyciem. Wzięcie udziału w dobrze zorganizowanej wycieczce pozwoli na poznanie najciekawszych zakątków Krakowa, ich tajemnic oraz pozostawi niezwykłe wspomnienia.