City break w Krakowie

admin Blog

Weekendowe wycieczki to świetne rozwiązanie dla każdego. Zabiegani, znużeni ciągle tym samym otoczeniem, potrzebujemy odpocząć. Niestety niejednokrotnie jesteśmy zbyt zmęczeni by dobrze zaplanować wycieczkę i przez to możemy nie skorzystać na niej maksymalnie. Aby umożliwić wszystkim, pełne zadowolenie z krótkiego pobytu w Krakowie przygotowaliśmy dwudniowy plan pobytu z uwzględnieniem najciekawszych miejsc.

Ulokowanie: Zapraszamy Państwa do stylowych i romantycznych apartamentów, położonych w samym centrum Krakowa na ulicy Długiej, która znajduje się blisko Rynku Głównego (7 minut spacerem) oraz Dworca Głównego (PKP, PKS).

Dzień pierwszy – Krakowski Kazimierz

Podczas jednego spaceru, można naprawdę wiele zobaczyć, wystarczy go dobrze zaplanować. Przedstawiamy proponowaną przez nas trasę, którą można bez problemu wyznaczyć w Google Maps.

 1. Wycieczka zaczyna się od wspaniałego śniadania w lokalu “Alchemia od Kuchni” ulokowanym przy ulicy Estery 5 ( śniadania w weekend serwowane są do 13). Menu jest bogate w polskie klasyki – jajecznica, owsianka, tosty, ale nie brakuje w nim propozycji bardziej interesujących. Można spróbować na przykład:
 • domowej granoli z musem owocowym i jogurtem organicznym
 • jajek florentyńskich podawanych na tostach z prawdziwego krakowskiego pieczywa
 • placek ziemniaczany z kiełbasą chorizo, szpinakiem, dwoma jajkami w koszulce

Co najważniejsze w restauracji wszystko jest naprawdę smaczne, a ceny nie są przesadzone.

 1. Ulica Mostowa
 2. Ratusz kazimierski – Muzeum Etnograficzne (Plac Wolnica)
 3. Kościół Bożego Ciała
 4. Ulica Św. Wawrzyńca
 5. Kościół Na Skałce
 6. Ulica Św. Józefa
 7. Obiad proponujemy zjeść w Taste of India – indyjskiej restauracji w Krakowie, specjalizującej się w kuchni azerskiej. Mimo, iż wystrój nie porywa, miejsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na wyjątkowo smaczne i przystępne cenowo dania. Konieczna jest rezerwacja. Menu Taste of India obejmuje przekąski, przystawki, pieczywo, zupy i sosy ze wszystkich regionów Indii. Obiad komponuje klient, wybierając każdy jego element. Oprócz wymienionych już elementów do wyboru pozostaje rodzaj wkładki ( warzywa, kurczak, jagnięcina, krewetki, paneer) oraz dodatku (wiele rodzajów ryżu, indyjskiego pieczywa). W menu istnieje osobna sekcja wegetariańska.
 8. Cmentarz Nowy
 9. Synagoga Peppera
 10. Synagoga Stara
 11. Ulica Szeroka
 12. Synagoga Kupa
 13. Synagoga Remu
 14. Kolację proponujemy zjeść tuż po zwiedzaniu Placu Nowego w jednej z restauracji, które się tam znajdują. Restauracja nazywa się Plac Nowy 1 i posiada przepiękne wnętrze. Karta jest bogata w naprawdę różnorodne dania. Szczególnie polecamy – pierogi, gulasz wołowy oraz sernik brule. Gwarantujemy, że wieczór w tym miejscu będzie bardzo udany.

Dzień 2 – Stare Miasto

Centrum Miasta Królów jest pięknym miejscem o wielu zakamarkach. Warto zobaczyć wąskie, piękne uliczki, dlatego w naszym planie oprócz popularnych zabytków znajdują się mniej znane miejsca.

 1. Drugi dzień zaczyna się w wyjątkowym miejscu, tuż przy Galerii Sztuki Współczesnej – Bunkier Cafe. Kawiarnia ulokowana przy placu Szczepańskim 31 serwuje śniadania do godziny 12:00. Menu jest bardzo nowoczesne – czerpie z klasyki, a potem modyfikuje we współczesny sposób. Można tutaj zjeść obwarzanki, croissanty, hummus, naleśniki itd.. Polecamy obwarzanek z pesto dyniowym, mozarellą i szpinakiem lub jeden z zestawów śniadaniowych.
 2. Rynek Główny
 3. Sukiennice
 4. Kościół Mariacki
 5. Mały Rynek
 6. Ulica Grodzka
 7. Bulwary Wiślane
 8. Będąc w okolicy Wisły, trzeba koniecznie wstąpić na obiad do Barki “Alrina”. Jedzenie jest smaczne, sezonowe, niedrogie, a miejsce – bardzo atrakcyjne. Szczególnie polecamy piękne i smaczne sałatki.
 9. Teatr Słowackiego
 10. Muzeum Czartoryskich
 11. Wawel
 12. W czasie kolacji proponujemy udać się do Noty Resto. Jednej z dwóch restauracji szefa kuchni Polskiej Reprezentacji Piłki Nożnej. Dania są niezwykle wielowymiarowe, podawana z naprawdę wyjątkowymi winami. Niezwykła atmosfera, pyszne jedzenie, profesjonalna obsługa – Nota Resto jest receptą na udany wieczór. Warto zapytać na miejscu o danie polecane przez szefa kuchni i dobrane wino.