Za co pokochasz Kraków?

admin Blog

Kraków to niezwykłe miejsce, o wspaniałej atmosferze, która od lat zachwyca. Wiele ludzi zakochuje się w nim przy pierwszej wizycie, a potem wraca na zawsze. Niepowtarzalne miejsce, powleczone muralami, przepełnione muzyką i uwodzącym zapachem. Możesz tu dobrze zjeść, odpocząć oraz naładować się pozytywnie. Co takiego wyjątkowego oferuje miasto Królów?

 

Przede wszystkim atmosfera

To najważniejsze, co zaskoczy cię w tym mieście. Jego zróżnicowanie zarówno pod względem architektury, muzyki, klimatu, kultury jak i ludzi potrafi zachwycić każdego. Wystarczy znaleźć część miasta, która odpowiada indywidualnym preferencjom. Magiczne sklepiki, artyści, niezwykłe kawiarnie, nietypowe restauracje i obłędne znaleziska.

 

Miasto artystów

Kraków to miasto artystów. Dzięki temu możesz być światkiem porywających nocnych występów tancerzy. Dźwięk bębna, delikatne grzechotki, ciemna noc i brązowe postacie wirujące z ogniem w tym pierwotnym rytmie lub wspaniali breakdancerzy przekraczające granice. Spotkasz tutaj też niezwykłe żywe rzeźby występujące przy Rynku Głównym. Znajdziesz również wiele ciekawych miejsc, w których zobaczysz niesamowite murale, poruszające wiele życiowych kwestii. Możesz odwiedzić na przykład kolorowe schody na Podgórzu. Ponadto w Krakowie idąc ulicą możesz usłyszeć wszystkie gatunki muzyczne na żywo, a nawet piosenkę o sobie samym!

 

Kraków – Stolica Europejskiej Gastronomii

Nigdzie nie można zjeść tak dobrze, jak w Krakowie, co doceniła Europejska Akademia Gastronomiczna. Knajpki Miasta Królów są wyjątkowe z wielu względów. Właściciele mają pełno pomysłów na wystrój i ogólną koncepcję, również żywieniową, dlatego znajdzie się tutaj miejsce dla każdego. Możesz na przykład wstąpić do Hevre, gdzie zjesz koszerne potrawy w starym domu bogatej rodziny, zachowanym w oryginalnym stanie. Jeśli jesteś zwolennikiem ciemności, zapachu kadzidła lub mrocznego klimatu możesz odwiedzić esheverię, której zapach unosi się na całej ulicy. Dla fanów indyjskiego jedzenia proponujemy zajrzeć do Taste of India, gdzie serwowane są najlepsze sosy w Polsce. Jadasz bezglutenowo? To nie stanowi żadnego problemu. Veganie i vegetarianie mogą jadać równie swobodnie.

 

Wydarzenia

Kraków to miasto, które nigdy nie śpi. Niezależnie od pory roku odbywa się w nim wiele ciekawych wydarzeń. Latem są to Pradawne Wianki, przepełnione muzyką, kolorami i zakończone pięknym pokazem fajerwerków. Również Jarmark Świętojański zakończony legendarną paradą smoków odbywa się o tej porze roku. Podobnie tydzień gastronomiczy. Jesienią miasto przejmują Stand up’erzy oraz zagraniczne gwiazdy, których koncerty wybrzmiewają, co noc. Zima to przede wszystkim czas Świątecznego Jarmarku, który tygodniami gości w różnych miejsca Krakowa. Wiosną odbywa się wiele kolorowych eventow, które mają na celu świętowanie powrotu ciepłego powietrza i słońca. Jednym z nich jest Parada Jamników.